Fenerbahçe’de seçim öncesi kriz… Ali Koç: Şekip Mosturoğlu ile çalışmayacağım

Fenerbahçe’de yaklaşan seçimler öncesi başkan adaylarından Ali Koç katıldığı bir programda konuştu. Başkan seçilmesi halinde Şekip Mosturoğlu ile çalışmayacağını aktaran Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni bir Divan Kurulu Başkanı seçtik. Üzülerek sizlerle bunu paylaşmak durumundayım. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Yüksek Divan Kurulu Ofisi, bir seçim bürosu olarak çalışmaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Yüksek Divan Kurulu Başkanı, üyelerimizi arayıp Sayın Aziz Yıldırım için oy istemektedir. Beni ziyarete gelen bir kişiyle karşılaşmış, ‘İnşallah Aziz Başkan kazanacak, sen de o zaman bize katılırsın’ demiş. Ben, bunu kabul etmiyorum. Seçilirsem Şekip Mosturoğlu ile çalışmayacağımı buradan beyan ediyorum.”

MOSTUROĞLU YANIT VERDİ

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu, Ali Koç’un açıklamalarıyla ilgili konuştu.

Şekip Mosturoğlu yaptığı açıklamada, “Yüksek Divan Kurulu, Fenerbahçe Spor Kulübü tüzüğü gereği yarın mesai saati bitimine kadar seçim işlerini yürütmekle yetkili ve görevli kuruldur. Seçim süreci kurulumuz tarafından bugüne kadar objektif, şeffaf ve adil bir şekilde yürütülmüştür. Sürecin yarın tamamlanmasının ve Başkan Adaylarının listelerinin kesinleştirilmesine dair nihai kararımızın alınmasının ardından şahsım ve yüksek divan kurulu hakkında başkan adaylarından Sayın Ali Koç tarafından yapılan spekülatif açıklama ile ilgili olarak tarafımızca açıklama yapılacaktır Büyük Fenerbahçe Kamuoyuna saygılarımla arz ederim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir