Ahmet Hakan’dan sokak hayvanları için “şefkat ve merhamet” çağrısı: İnsani bir çözüm peşinde koşmalıyız

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, sokak hayvanlarını uyutmaya yönelik sürdürülen yasal hazırlıkların tartışıldığı bu günlerde kaleme aldığı yazısında “Bu sorunu çözerken köpeklerin o merhamet dolu gözlerini, sadakat timsali dostluklarını, bizim gibi acı çekebildiklerini, duygular taşıdıklarını hiç aklımızdan çıkarmamalıyız. Şefkat, merhamet ve insani bir çözüm peşinde koşmalıyız” dedi.

AKP, Hayvan Hakları Kanunu’nda yapılacak değişikle sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulmasını öngören bir yasa tasarısı hazırlığı içinde. Söz konusu tasarıya tepkiler çığ gibi büyüyor. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni de sokak canlarının “uyutulmasına” izin verecek yasa tasarısı için “şefkat, merhamet” çağrısı yaptı.

Hakan, “Ortada çözülmesi gereken bir sorun var. Biliyorum ve kabul ediyorum. Fakat bu sorunu çözerken köpeklerin o merhamet dolu gözlerini, sadakat timsali dostluklarını, bizim gibi acı çekebildiklerini, duygular taşıdıklarını hiç aklımızdan çıkarmamalıyız. Yani şefkat, merhamet ve insani bir çözüm peşinde koşmalıyız” ifadelerini kullandı.


TIKLAYIN – Sokaktaki hayvanların uyutulacağına dair yasa tasarısı hazırlığına büyük tepki: “Sorunun kaynağına ilişkin önlem yok, sistematik olarak köpek öldürecekler!”

TIKLAYIN – Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi’nden İstanbul, Ankara ve Alanya’da sokakta yaşayan hayvanlar için eş zamanlı eylem çağrısı

 Sokak hayvanları tartışması Meclis gündemine taşındı, muhalefet ‘uyutma’ önerisine karşı

TIKLAYIN – Yasa teklifi: Sokak hayvanlarını öldürmek çözüm olabilir mi?

 Ömer Çelik’ten sokakta yaşayan hayvanlara ilişkin kanun taslağı açıklaması: Önümüzdeki hafta veya daha sonraki hafta Meclis’e gelmesi planlanıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir