30 yıllık eşi cezaevinde hayatını kaybetmişti! ‘Meğer son kez duymuşum sesini’

2023’ün ocak ayında cezaevinde kalp krizi geçirerek vefat eden Cengiz Karlı’nın 30 yıllık eşi Elif Karlı, Armağan Çağlayan’ın ‘Şimdiki Aklım Olsaydı’ adlı YouTube programına konuk oldu.

50 yaşındaki Karlı, eşine dair konuşurken duygusal anlar yaşadı. İşte ünlü ismin açıklamalarından satır başları…

Terapistime diyorum ki; ‘Benim hiç keşkem yok’. Babamı kaybettiğim yıl, keşkeleri bıraktım. Babam bana hep ‘Çocukları getirsene’ derdi, konserlerim oluyordu, bir şeyler oluyordu götüremiyordum. Nereden bileyim babamı bir gecede kaybedeceğimi? 1 yıl ağladım babama. Çok acı çektim.

“TEK KEŞKEM OLARAK KALSIN”

“Doğum kadar ölümün de normal olduğunu anladım. Önceden ‘Nasılsın?’ dediklerinde ‘İyi değilim’ diyordum. Şimdi ‘İyiyim’ diyorum. Ama tek keşkemdir; keşke ölmeseydi. Çok üzgünüm gittiği için. Ve hayattaki tek keşkem olarak kalsın o.”

Cengiz ilk kalp krizini 2009’da geçirdi, ondan sonra çok fazla sağlıklı olamadı. Her yıl anjiyo oluyordu. Gözaltına alınınca herkes karalar bağladı. Ben çıkar diyordum. Tutuklandı. Sıhhati konusunda ben çok önayak oluyordum. Ufacık bir şey olduğunda hemen doktoruyla irtibata geçiyordum. ‘Orada ona kimse bakamaz, hastalanmaması lazım’ dedim. Korktuğum başıma geldi. Daha da korkmam hiçbir şeyden.

“CENGİZ, NE OLUR BUNU BANA YAPMA”

“Cengiz’le hafta bir kez, 10 dakika telefonda konuşabiliyorduk. Öldüğü gün beni aramadı. Meğer bir hafta önce son kez duymuşum sesini. Gece 4’te geldi bana ölüm haberi. Bir oturdum, pencereyi açtım. ‘Cengiz ne olur bunu bana yapma’ dedim. Hiçbir şey düşünemiyorsun.”

Armağan Çağlayan, Elif Karlı’nın bir döneme damga vuran ‘Yanına Bırakmam’ şarkısından bahsederek; “Şu an olsa o şarkıyı size söyletmezlerdi, linçlenirdiniz. Çünkü ‘bizim oranın adetleri, meşhurdur cinayetleri, yanına bırakmam ben senin bitene kadar ihaneti’ sözleri var” dedi.

“ŞİMDİ OLSA O ŞARKIYI SÖYLEMEM”

Karlı ise bunun üzerine, “Lincin ötesi, şu an ben de söylemem o şarkıyı zaten. Ercan’a (Ercan Saatçi, şarkının söz yazarı) ‘cinayet yerine başka bir kelime seçelim mi’ derdim” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir